ШТЕДЛЕР УЧИЛИШНИ ПРОИЗВОДИ

Назад кон Откријте !
staedtler nazad na uciliste back to school

ШТЕДЛЕР УЧИЛИШНИ ПРОИЗВОДИ

Се ближи почетокот на новата учебна година…

По тој повод ви ги издвојуваме најпотребните и најбараните STAEDTLER училишни  производи за совршен почеток. Уживајте во нашата колиртна понуда за многу среќни детски ансмевки и споделете со нас дали уживате во прекрасните и најквалитетни STAEDTLER производи.

Ви посакуваме среќна учебна година исполнета со радости и другарувања, а за успешно завршување на училишните задачи дозволете да помогнат нашите STAEDTLER производи.

Посетете ги нашите специјалзиирани продавници или нарачајте тука.

Уживајте … 

1. Молив Штедлер-Вашиот најдобар пријател низ целата година 

Во светот, моливот е најважната алатка кога учите да пишувате „На младите ученици особено им е потребна вистинската алатка за пишување за време на процесот на учење“,  STAEDTLER веќе 120 години произведуваат моливи кои се создадени за вашите рачиња ергономски,уникатен дизан,врвен квалитет, лесни со специјален графит со кој лесно се пишува и лесно се брише.

Постојат моливи одредени според вашата возраст. Во нашите Еуро Данвест продавници можете да најдете моливи за предучилишна возраст за првите почетоци 2+ години ,потоа норис најпопуларната линија за деца од училишна возраст па се до професионалните Lumograph моливи за вештите артисти и професионални дизајнери.Туке се и нашите дигитални моливи кои се идеални за решавање домашни или нови илустрации и дигитални цртежи на вашите таблети и смарт телефони.

2.Училишни Штедлер Сетови – создадени за најкул деца 

Се што е потребно во еден сет-Атрактивните сетови од STAEDTLER се направени да бидат со се што ви е потребно за првиот училишен ден но исто така и да заштедите со тоа што во секој сет добивате нешто гратис . 

 

3.Staedtler Дрвени Боици –  Кога детската фантазија, можеме да ја видиме низ боја.

Сончево жолта, небесно сина, тревна зелена – боите го прават животот живописен и нè придружуваат од самиот почеток. Особено дрвената боичка стана лојален и креативен придружник и дизајнер на детството. Покрај моливот, тој е и вториот незаменлив инструмент за пишување во детската соба. Основните бои се задолжителни, за другите потребни нијанси на бои генерално одлучува класниот наставник.

Дрвените боици на STAEDTLER се од најдобар квалитет,ергономски дизајнирано тело, прекрасни пигменти, специјална флексибилна мина во боја која е со вграден систем против кршење дури и при најсилните детски притисоци и сето ова го краси прекрасниот дизајн и одличните цени.

3.Фломастери

Производот на кој можеби децата а и возрасните најмногу му се радуваат.

Не плашете се родители нашите фломастери се тотално безопасни за вашиот мебел или гардероба, бидејки се перат лесно од сите ткаенини дури и со ладна вода.

Штедлер фломастерите се достапни за сите возрасти.За  најмалите нашите Штедлер Џамбо фломастери,иновативните флоамстери со два врва еден тенок, друг дебел се нашиот иновативен и најпрепознатлив продукт а за да бидеме уште попосакувани, од оваа година го имаме и фломастерот со два врва дебел и тенок но и двата врва во разни нијанси.Па сега добивате со еден сет од 10 фломастери 20 разни нијанси и 2 различни врва за комплетно уживање во вашите училишни денови или вашата работа.Нашите фломастери започнуваат со 10 нијанси а завршуваат во рекордни 120 разни нијанси за волшебно уживање во нив.

 

4.Восочни Креони – Штедлер Восочните креони изработени од органски пигменти и пчелин восок се одлично пигментирани, лесно се мешаат боите отпорни се на кршење и се идеални за деца од предучилишна и училишна возраст како и за професионална употреба.

5.Училишни Алатки – нашите супер херои без кои училишниот несесер не можеЗа да можеме непречено да ги завршуваме училишните обрски и непречено да цртаме пишуваме и боиме ви ги издвојуваме најпотребните алатки од Штедлер за на училиште.

-ГУМИ – гумите на Штедлер се особено меки и прилогдени во разни дизајни и помошни додатоци за држење кои одгвоораат и на најмалите прстиња.Штедлер гумите се со премиум квалитет, меки, не оставаат траги од бришење и не ја уништуваат хартијата.

стрилки – Штедлер острилките се со врвен квалитет изработени од челичен нож кој ги остри вашите моливи еднакво без кршење и тешкотии.Ергономскиот дизајн и прекрасниот изглед на нашите острилки ги прават да бидат посакувани од најмалите па се до возрасните. 

Ножички и Лепаци – Штедлер Ножичките се изработени од челични краци кои се заоблени и се обложени со заштитен материјал кој ги прави да бидат одлични и за најмалите деца.Ергономски дизајн нашите ножички се направени да одговараат и за лева и десна рака.

Лепакот Штедлер е стик како кармин одлично лепило за хартија и разни крафт изработки.Достапен во 3 големини

Назад кон Откријте !